Kvalitný matrac, kvalitný spánok

Kvalitný matrac, kvalitný spánok

Posted in Výrobky

Spánok ma veľký vplyv na naše fungovanie, veď spánokom trávime podstatnú časť dňa. Ak sa nevyspite dobre na ďalší deň cítite, že sa horšie sústredíte, ste pomalší, viac podliehate stresu a ste viac podráždení. Dlhodobý problém so spánkom môže viesť až k depresií, k vysokému tlaku, cukrovke a dokonca aj k priberaniu. Veď nadarmo sa hovorí, že počas spánku najviac chudnete. Dôležitosť prostredia, v ktorom spíme neradno podceňovať. Výber kvalitného matraca je, preto veľmi dôležitý. Najčastejšie problémy so spánkom spôsobuje práve nekvalitný matrac. Slovenský výrobca matracov Segum pôsobí na trhu, už od roku 1992 a všetky matrace a postele vyrába na Slovensku.

posteľ

Matrace si môžete vyskúšať a odborne sa poradiť v štyroch predajniach dve z nich nájdete v Bratislave, ďalšie v Senici a Žiline. V širokom sortimente si vyberie naozaj každý od lacnejších až po luxusnejšie. Ak potrebujete špeciálny rozmer nie je problém vyrobiť matraca na mieru. Matrace sa rozdeľujú do dvoch kategórií pružinové a sendvičové matrace. Pri pružinových matracoch sa ortopedický efekt dosahuje pomocou pružiny. Pocitovo sú to tvrdšie matrace s dlhou životnosťou. Matrace s taštičkovou pružinou sa pokladajú za najzdravšie pre náš spánok. Všetky matrace sú vyrábané z antibakteriálnej peny a sú tak vhodné aj pre alergikov.

matrac

V ponuke nájdete aj širokú ponuku penových matracov. Sú to matrace vyrábané z pamäťovej peny a prispôsobujú sa tvaru tela na základe hmotnosti a teploty, a tým dokonale kopírujú tvar tela a vytvárajú tak oporu pre chrbticu. Z pamäťovej peny sa vyrábajú predovšetkým zdravotnické a terapeutické matrace. Okrem širokej ponuky matracov, z ktorých si každý vyberie ten svoj nájdete v ponuke aj topery a chrániče matracov, aby vám vydržali čo najdlhšie. Okrem toho si do svojho spacieho kráľovstva môžete zakúpiť aj kvalitné vankúše a paplóny, ako aj samotnú posteľ s roštami a nočným stolíkom a komodou.

Loading