Zubné prehliadky

Zubné prehliadky

Posted in Technika

Zuby, zuby, zuby. Opakujú vám to vaši rodičia neustále? Posielajú vás do kúpelne, aby ste si umývali zuby? Urobte to vy sami a choďte si umyť zuby bez ich pripomínania. Spravte svojim rodičom radosť, že to dokážete aj sami. Umývanie zubov je podstatnou vecou vo vašom živote. Ak by ste si neumývali zuby, vznikli by vám zubné kazdy, ktoré potom bude musieť opraviť váš zubný doktor. Zubný doktor disponuje rôznou zubnou technikou, ktorá mu pomáha k jeho práci. Potrebuje odstraňovať zubné kazy veľmi opatrne, k čomu mu pomáhajú tenké kovové nástroje. Už ste určite navštívili zubného doktora. Videli ste veľa rôznej zubnej techniky, ktorú pri svojej práci používa? Sú veľmi dôležité na úspešné odstránenie zubného kazu.

zubárske kreslo

Zubár využíva taktiež veľa pomôcok na vykonávanie zubnej dentálnej hygieny. Musí mať stroj na pieskovanie alebo rôzne zubné pomôcky, akými sú zubné nite, zubné kefky alebo aj iné všelijaké nástroje, ktoré neviem ani ako sa volajú. Zubár musí mať vybavenú ambulanciu zubným kreslom. Dôležité je aj osvetlenie, aby vám vo vašich ústach videl na všetko, čo sa týka zubov. Pri zubnej prehliadke majte oči zatvorené. Aspoň sa nebudete pri nej báť. Zubár musí byť vybavený plášťom a ochranným rúškom, ktoré mu prekrýva ústa a nos. K zubárovi by ste nemali chodiť, ak pociťujete príznaky nejakej choroby. Vtedy by ste si mali zmeniť váš termín.

prehliadka u zubára

Navštíviť vášho zubára by ste mali minimálne raz ročne kvôli preventívnej prehliadke. Avšak, ak by ste išli na opravu zubného kazu alebo na dentálnu hygienu, vaše návštevy by boli aj častejšie ako raz za rok. Venujte sa svojim zubom poriadne, aby vám nevznikli rôzne kazy, ktoré budete musieť neskôr dávať opravovať. Nechajte si pravidelne vykonať preventívnu prehliadku, kde sa vopred odhalí, čo všetko bude musieť váš zubný doktor opraviť alebo prešetriť. Vhodným prostriedkom je aj rtg zubov, kde získate snímku, pomocou ktorej váš zubár zistí, čo vo vašich ústach nie je celkom v poriadku.

Loading