Dovolenka – moja predstava

Dovolenka – moja predstava

Posted in Dovolenka

Začína léto a to pre mnohých ľudí, hlavne deti v škole, či už na základné, alebo stredné, znamená jedno jediné – letné prázdniny, na ktoré sa celý rok tak tešili. Úprimne si pamätám, keď som bola na základnej škole, ako som sa vždy letných prázdnin nemohla dočkať. Potom, čo som sa celý rok učila, prázdniny boli vždy určite zaslúžené. Vždy som sa nemohla dočkať a odpočítavala som dni, kedy už letné prázdniny budú a tiež že boli. A vždy som si ich náležite užila. Jazdili sme k moru, ale oveľa častejšie sme grilovali na chate celá rodina. To bolo vždy to, na čo som sa tak tešila.

s

V lete je totiž také nádherné teplo, ľudia grilujú na chatách a užívajú si slniečka. Je to jednoducho dokonalá časť roka a na tú vždy čakám ako na zmilovanie. Napríklad jar a jeseň je tiež super, ale nie tak ako leto. A o zime už radšej vôbec nehovorím. Tú vôbec nemám rada a najradšej by som ju z ročných období vymazala, keby to šlo. Škoda, že to nejde. Aj tak má ale každé obdobie niečo do seba. Na jar sa všetko prebúdza, kvitnú kvety, príroda sa prebúdza, vtáčiky spievajú a celkovo aj kvety začínajú voňať a je to kúzelné. Leto je najlepšie, jeseň je takým obdobím (aspoň pre mňa) skôr tvoriacim a kreatívnym.

s

Z listov často deti obtláčajú, obkresľujú a veľa ďalšieho a zbierajú gaštany. Jejda, ja by som vám o tom mohla rozprávať. Dokonca som na jeseň skladala z gaštanov aj také “gaštanové zvieratká” a vždy som ich mala vystavená na parapete. A bolo ich naozaj veľa, so sestrou sme ich vyrábali spolu a bola to zábava. A zima. Tá je pre mňa taká depresívna. Jediné, čo si na zimnom období asi užívam, sú Vianoce, ktoré majú pre mňa špeciálny význam a tá atmosféra ma vždy dostane. Svetielka na balkóne, domoch, je to jednoducho v tomto smere naozaj nádhera, aj keď zimu nemusím. Máte to tiež tak alebo máte radšej niečo iné?

Loading